שנת 2016 בפייסבוק היתה ללא ספק שנת הוידאו

פייסבוק דאגה להראות למשתמשים כי וידאו יקבל נוכחות חזקה יותר בהעלאה ישירה כפוסט וזנחה את תצוגת הלינקים לסרטונים ושירים מיוטיוב ומפלטפורמות אחרות. המהלך גרם לעליה של 93% בכמות סרטוני הוידאו שמעלים המשתמשים וכמובן בירידה להעלאות ליוטיוב. פייסבוק וגוגל ידועות לאורך השנים כמתחרות על פיצ'רים, משתמשים ופלטפורמות וכאן ניתן לראות במדויק את המהלך התחרותי הזה. ההרחבה המשמעותית ביותר היתה כמובן בעולם העסקי (דפי פייסבוק עסקיים ומפרסמים) שם ניתן לראות שימוש בסרטוני וידאו בפרסום הממומן והרחבת השיווק לתחום הפרסום בוידאו.

בנוסף לכל זאת פייסבוק יצאו השנה עם החידוש הרציני יותר שלהם בתחום הוידאו - השידורים החיים! פייסבוק לייב facebook live - פיצ'ר חדש הנמצא בתוך שורת הסטטוס הריקה בכל דף ופרופיל פייסבוק ומאפשרת בלחיצת כפתור של כל מי שבבעלותו סמארטפון וחיבור לאינטרנט, להעלות סרטונים בזמן אמת ישירות לפייסבוק. הפיצ'ר הזה משמעותי ביותר הן למשתמש הפרטי אך בעיקר למשווקים ובעלי דפים עסקיים והפך להיות אבן דרך בתחום השימוש בוידאו במדיה החברתית. את אותה פלטפורמה פתחו פייסבוק גם באינסטגרם (פייסבוק הם הבעלים של אינסטגרם), שם קיימת כמובן הגבלת אורך על הסרטון וניתן להעלות סרטונים קצרים של עד דקה אחת בלבד. בעקבות המהלך הזה, פנו גם טוויטר לחדש את מערך הציוצים שלהם והוסיפו לפני כמה חודשים גם הם את האפשרות לשידור לייב בשורת הציוץ.

חוץ מסיפור הוידאו בלייב , בחרו בפייסבוק ללכת על מהלך רחב הרבה יותר של תחושת זמן אמת - גם בפוסטים עצמם. המהלך הזה הביא עמו פיצ'רים נוסף כדוגמת: הדגשת הכיתוב בפוסט בצבעים שונים ברקעי הפוסט (מהסלולר בלבד) וכן - אפשרות להעלות תמונה פנורמית ולהגדירה כ 360 מעלות כך שתחושת המרחב של המקום בו אנו מצלמים ונמצאים תתן תחושה אמיתית יותר.

מעניין מה טומנת לנו 2017 מבחינת חידושי פייסבוק אבל ללא ספק יהיה כאן מעניין....

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square